Yhteystiedot

Taitoluistelujaoston johtokunta kaudella 2019- 2020:
 

PuheenjohtajaJenni Lähteenmäkijenni.lahteenmaki@uplakers.fi
Sihteeri & tiedotusvastaavaPaula Kilpipaula.kilpi@uplakers.fi
Talous ja varapuheenjohtajaArto Pietiläinenarto.pietilainen@uplakers.fi
Johtokunnan jäsenTomi Häkkinentomi.hakkinen@uplakers.fi
Talkoovastaava, varusteetHeli Lapinkoskiheli.lapinkoski@uplakers.fi
VarustepörssivastaavaMaarit Muhonenmaarit.muhonen@uplakers.fi
TapahtumavastaavaMarika Tuulosmarika.tuulos@uplakers.fi
Johtokunnan jäsenJoni Saarinenjoni.saarinen@uplakers.fi
Valmennuksen edustajaJanette Hinkkajanette.hinkka@uplakers.fi

 

Yksinluistelun kilpailuvastaava: Minna Häkkinen, kilpailut@uplakers.fi

Muodostelmaluistelun vastuuhenkilö: Marjut Kuusijoensuu-Prusi, muodostelma@uplakers.fi

Toimisto:

Toimistosihteeri
toimisto@uplakers.fi
045 111 3599

Laskutus ja jäsenrekisteri
toimisto@uplakers.fi

Päätoimiset valmentajat:

Maija Seppänen
taitoluistelun valmennuspäällikkö ja taitoluisteluvalmentaja
040-5145025
maija.seppanen@uplakers.fi
Vastuuryhmät: A, B ja D





Meri-Tuulia Tukonen
taitoluisteluvalmentaja, yksinluistelu
meri-tuulia.tukonen@uplakers.fi
puh: 040-7281956
Vastuuryhmät: E ja Tintit

Tuntivalmentajat ja ohjaajat:

Janette Hinkka
muodostelmaluistelun vastuuvalmentaja
050-5978793
janette.hinkka@uplakers.fi
Vastuuryhmät:Tinyt, Shinyt, Spicyt, Mistyt

Sanna-Mari Sormunen
taitoluisteluvalmentaja
sanna-mari.sormunen@uplakers.fi
Vastuuryhmä: C

Kaisa Kauhanen
muodostelmaluistelun valmentaja
0440-982507
kaisa.kauhanen@uplakers.fi
Vastuuryhmät: Shinyt, Spicyt

Susanna Mattila
taitoluisteluohjaaja
susanna.mattila@uplakers.fi
Vastuuryhmä: Harrasteryhmä
Laura Feldberg
taitoluisteluohjaaja
Minttu Ahonen
taitoluisteluohjaaja
044-063039
Vastuuryhmä: Tinyt
Pauliina Hautala
pauliina.hautala@uplakers.fi
040-7483536
Vastuuryhmä: luistelukoulut ja kehitysryhmä
Ellen Kärkelä
Taitoluisteluohjaaja
Taitoluisteluohjaaja
Erika Lehtinen
Camilla Saarinen
Taitoluisteluohjaaja
Saana Kaasalainen
Taitoluisteluohjaaja
Eveliina Niemi
Taitoluisteluohjaaja
Leena Leiniö-Rönkkö

Uplakers ry taitoluistelujaosto

Elotie 12
33470 Ylöjärvi

taitoluistelu@uplakers.fi

Kilpailukutsut

Yksinluistelu: 
kilpailut@uplakers.fi

Muodostelmaluistelu:
muodostelma@uplakers.fi