Yhteystiedot

Taitoluistelujaoston johtokunta kaudella 2018 - 2019:
 

Puheenjohtaja

Jenni Lähteenmäkijenni.lahteenmaki@uplakers.fi
Sihteeri Paula Kilpipaula.kilpi@uplakers.fi
Talous ja varapuheenjohtajaArto Pietiläinenarto.pietilainen@uplakers.fi
KilpailuvastaavaPiritta Räsänenkilpailut@uplakers.fi
Tapahtuma- ja
talkoovastaava

Heli Lapinkoski

heli.lapinkoski@uplakers.fi

Varainkeruuvastaavat

Jaana Virtanen

Taija Kröger

jaana.virtanen@uplakers.fi

taija.kroger@uplakers.fi

TiedotusvastaavaTiia Oksanentiia.oksanen@uplakers.fi
Valmennuksen edustajaJanette Hinkkajanette.hinkka@uplakers.fi

 

Päätoimiset valmentajat:

Maija Seppänen
Taitoluistelun valmennuspäällikkö ja taitoluisteluvalmentaja
Vastuuryhmät: A ja C
040-5145025
maija.seppanen@uplakers.fi
Niina Laurikka
Toiminnanjohtaja ja taitoluisteluvalmentaja
Vastuuryhmät: B, Tintit 1+2 ja Kilpataitajat
040-7362534
niina.laurikka@uplakers.fi

Tuntivalmentajat ja ohjaajat:

Janette Hinkka
Muodostelmaluistelun vastuuvalmentaja
Vastuuyhmät: Tiny Lakers, Shiny Lakers ja Misty Lakers
Luistelukoulu: Aikuiset
050-5978793
janette.hinkka@uplakers.fi
Sanna-Mari Sormunen
Taitoluisteluvalmentaja
Vastuuryhmät: E ja Kehitysryhmä 1
050-4690615
sanna-mari.sormunen@uplakers.fi
Susanna Mattila
Taitoluisteluohjaaja
Kilpataitajat, Harrasteryhmä ja Kehitysryhmä 2
Luistelukoulu: Vadelmat
susanna.mattila@uplakers. fi
Kaisa Kauhanen
Muodostelmaluistelun valmentaja
Shiny Lakers ja Tiny Lakers
0440-982507
Minttu Ahonen
Taitoluisteluohjaaja
044-063039
Laura Feldberg
Kilpataitajat ja taitoluistelukoulu
Erika Lehtinen
Luistelukoulu: Vadelamat
Ellen Kärkelä
Luistelukoulu: Mansikat ja Puolukat
Oona Hinkka
Luistelukoulu: Mustikat ja Puolukat
Saana Kaasalainen
Luistelukoulu: Mustikat
Janette Hinkka
Muodostelmaluistelun vastuuvalmentaja
Vastuuyhmät: Tiny Lakers, Shiny Lakers ja Misty Lakers
Luistelukoulu: Aikuiset
050-5978793
janette.hinkka@uplakers.fi
Sanna-Mari Sormunen
Taitoluisteluvalmentaja
Vastuuryhmät: E ja Kehitysryhmä 1
050-4690615
sanna-mari.sormunen@uplakers.fi
Minttu Ahonen
Taitoluisteluohjaaja
044-063039
Kaisa Kauhanen
Muodostelmaluistelun valmentaja
Shiny Lakers ja Tiny Lakers
0440-982507
kaisa.kauhanen@uplakers.fi
Susanna Mattila
Taitoluisteluohjaaja
Kilpataitajat, Harrasteryhmä ja Kehitysryhmä 2
Luistelukoulu:Mansikat
040-7473448
susanna.mattila@uplakers. fi

Ota yhteyttä

Uplakers ry taitoluistelujaosto

Elotie 12
33470 Ylöjärvi

taitoluistelu@uplakers.fi

Kilpailukutsut

Yksinluistelu: 
kilpailut@uplakers.fi

Muodostelmaluistelu:
muodostelma@uplakers.fi