Yhteystiedot

Taitoluistelujaoston johtokunta kaudella 2019- 2020:
 

PuheenjohtajaJenni Lähteenmäkijenni.lahteenmaki@uplakers.fi
Sihteeri & tiedotusvastaavaPaula Kilpipaula.kilpi@uplakers.fi
Talous ja varapuheenjohtajaArto Pietiläinenarto.pietilainen@uplakers.fi
Johtokunnan jäsenTomi Häkkinentomi.hakkinen@uplakers.fi
Talkoovastaava, varusteetHeli Lapinkoskiheli.lapinkoski@uplakers.fi
VarustepörssivastaavaMaarit Muhonenmaarit.muhonen@uplakers.fi
TapahtumavastaavaMarika Tuulosmarika.tuulos@uplakers.fi
Johtokunnan jäsenJoni Saarinenjoni.saarinen@uplakers.fi
Valmennuksen edustajaJanette Hinkkajanette.hinkka@uplakers.fi

 

Yksinluistelun kilpailuvastaava: Minna Häkkinen, kilpailut@uplakers.fi

Muodostelmaluistelun vastuuhenkilö: Marjut Kuusijoensuu-Prusi, muodostelma@uplakers.fi

Toimisto:

Toimistosihteeri Minna Väänänen
toimisto@uplakers.fi
045 111 3599

Laskutus ja jäsenrekisteri
toimisto@uplakers.fi

Päätoimiset valmentajat:

Maija Seppänen
Taitoluistelun valmennuspäällikkö ja taitoluisteluvalmentaja
p. 040-663 2053
maija.seppanen@uplakers.fi
Tia Siromaa-Miettinen
Taitoluistelun vastuuvalmentaja
p. 040-660 9203
tia.siromaa-miettinen@uplakers.fi

Tuntivalmentajat ja ohjaajat:

Janette Hinkka
Muodostelmaluistelun vastuuvalmentaja
050-597 8793
janette.hinkka@uplakers.fi
Sanna-Mari Sormunen
Taitoluisteluvalmentaja
sanna-mari.sormunen@uplakers.fi
Annina Mustonen
Muodostelmaluisteluvalmentaja ja aikuisluisteluvastaava
kilparyhmien fysiovalmennus
annina.mustonen@uplakers.fi
Kaisa Kauhanen
Muodostelmaluisteluvalmentaja
0440-98 2507
kaisa.kauhanen@uplakers.fi
Pauliina Hautala
Taitoluisteluvalmentaja ja luistelukouluvastaava
pauliina.hautala@uplakers.fi
Minttu Ahonen
Muodostelmaluisteluvalmentaja
044-063 0396
Camilla Saarinen
Taitoluisteluohjaaja
Liisa Ihamuotila
Taitoluisteluohjaaja
Saana Kaasalainen
Taitoluisteluohjaaja
Ellen Kärkelä
Taitoluisteluohjaaja
Erika Lehtinen
Taitoluisteluohjaaja
Oona Hinkka
Taitoluisteluohjaaja

Uplakers ry taitoluistelujaosto

Elotie 12
33470 Ylöjärvi
 

Kilpailukutsut

Yksinluistelu: 
kilpailut@uplakers.fi

Muodostelmaluistelu:
muodostelma@uplakers.fi