Yhteystiedot

Taitoluistelujaoston johtokunta kaudella 2019- 2020:
 

PuheenjohtajaJenni Lähteenmäkijenni.lahteenmaki@uplakers.fi
Sihteeri & tiedotusvastaavaPaula Kilpipaula.kilpi@uplakers.fi
Talous ja varapuheenjohtajaArto Pietiläinenarto.pietilainen@uplakers.fi
KilpailuvastaavaTomi Häkkinenkilpailut@uplakers.fi
Talkoovastaava, varusteetHeli Lapinkoskiheli.lapinkoski@uplakers.fi
VarustepörssivastaavaMaarit Muhonenmaarit.muhonen@uplakers.fi
TapahtumavastaavaMarika Tuulosmarika.tuulos@uplakers.fi
Johtokunnan jäsenJoni Saarinenjoni.saarinen@uplakers.fi
Valmennuksen edustajaJanette Hinkkajanette.hinkka@uplakers.fi

 

Toimisto:

Toimistosihteeri
Sari Åman
sari.aman@uplakers.fi
045 111 3599

Laskutus ja jäsenrekisteri
toimisto@uplakers.fi

Päätoimiset valmentajat:

Maija Seppänen
taitoluistelun valmennuspäällikkö ja taitoluisteluvalmentaja
040-5145025
maija.seppanen@uplakers.fi
Vastuuryhmät: A, B JA D





Meri-Tuulia Tukonen
taitoluisteluvalmentaja, yksinluistelu
meri-tuulia.tukonen@uplakers.fi
puh: 040-7281956
Vastuuryhmät: E ja Tintit





Tuntivalmentajat ja ohjaajat:

Janette Hinkka
muodostelmaluistelun vastuuvalmentaja
050-5978793
janette.hinkka@uplakers.fi
Vastuuryhmät:Tinyt, Shinyt, Spicyt, Mistyt
Sanna-Mari Sormunen
taitoluisteluvalmentaja
sanna-mari.sormunen@uplakers.fi
Vastuuryhmä: C
Susanna Mattila
taitoluisteluohjaaja
susanna.mattila@uplakers.fi
Vastuuryhmä: Harrasteryhmä
Kaisa Kauhanen
muodostelmaluistelun valmentaja
0440-982507
kaisa.kauhanen@uplakers.fi
Vastuuryhmät: Shinyt, Spicyt
Minttu Ahonen
taitoluisteluohjaaja
044-063039
Vastuuryhmä: Tinyt
Laura Feldberg
taitoluisteluohjaaja
Erika Lehtinen
luistelukouluohjaaja
Ellen Kärkelä
luistelukouluohjaaja
Oona Hinkka
luistelukouluohjaaja
Saana Kaasalainen
luistelukouluohjaaja


Pauliina Hautala
Vastuuryhmät: Kehitysryhmä ja luistelukoulut

Ota yhteyttä

Uplakers ry taitoluistelujaosto

Elotie 12
33470 Ylöjärvi

taitoluistelu@uplakers.fi

Kilpailukutsut

Yksinluistelu: 
kilpailut@uplakers.fi

Muodostelmaluistelu:
muodostelma@uplakers.fi