Yhteystiedot

Puheenjohtaja, talous, kilpailutiimi

Jenni Lähteenmäkijenni.lahteenmaki@uplakers.fi  
Sihteeri, tiedotus- ja mainontatiimi, leiritiimiPaula Kilpipaula.kilpi@uplakers.fi
Varainhankintatiimi, tiedotus- ja mainontatiimi, tapahtumatiimiAnu Beadleanu.beadle@uplakers.fi
Kilpailutiimi yksinluistelu, leiritiimiTomi Häkkinentomi.hakkinen@uplakers.fi
Varustetiimi, tapahtumatiimi Heli Lapinkoskiheli.lapinkoski@uplakers.fi
Varustetiimi, kilpailutiimi yksinluisteluMaarit Muhonenmaarit.muhonen@uplakers.fi
Kilpailutiimi yksinluistelu, leiritiimiMarika Tuulosmarika.tuulos@uplakers.fi
Tapahtumatiimi, kilpailutiimi muodostelmaJoni Saarinenjoni.saarinen@uplakers.fi
Valmennuksen edustaja Janette Hinkkajanette.hinkka@uplakers.fi
Kilpailutiimi muodostema Jaana Virtanenjaana.virtanen@uplakers.fi
  

 

Yksinluistelun kilpailuvastaava:

Minna Häkkinen

kilpailut@uplakers.fi

 

Muodostelmaluistelun yhteyshenkilö:

Marjut Kuusijoensuu-Prusi,

muodostelma@uplakers.fi

  
Toimisto:  
ToimistosihteeriMinna Väänänen toimisto@uplakers.fi   
045-111 3599
Laskutus- ja jäsenrekisteri  toimisto@uplakers.fi   
       
       
  

 

Päätoimiset valmentajat:

Maija Seppänen
Taitoluistelun valmennuspäällikkö ja taitoluisteluvalmentaja
p. 040-663 2053
maija.seppanen@uplakers.fi
Tia Siromaa-Miettinen
Taitoluistelun vastuuvalmentaja
p. 040-660 9203
tia.siromaa-miettinen@uplakers.fi

Tuntivalmentajat ja ohjaajat:

Janette Hinkka
Muodostelmaluistelun vastuuvalmentaja
050-597 8793
janette.hinkka@uplakers.fi
Sanna-Mari Sormunen
Taitoluisteluvalmentaja
sanna-mari.sormunen@uplakers.fi
Annina Mustonen
Muodostelmaluisteluvalmentaja ja aikuisluisteluvastaava
kilparyhmien fysiovalmennus
annina.mustonen@uplakers.fi
Kaisa Kauhanen
Muodostelmaluisteluvalmentaja
0440-98 2507
kaisa.kauhanen@uplakers.fi
Pauliina Hautala
Taitoluisteluvalmentaja ja luistelukouluvastaava
pauliina.hautala@uplakers.fi
Minttu Ahonen
Muodostelmaluisteluvalmentaja
044-063 0396
Camilla Saarinen
Taitoluisteluohjaaja
Liisa Ihamuotila
Taitoluisteluohjaaja
Saana Kaasalainen
Taitoluisteluohjaaja
Ellen Kärkelä
Taitoluisteluohjaaja
Erika Lehtinen
Taitoluisteluohjaaja




Venla-Maria Kirveskari
Taitoluisteluohjaaja

Oona Hinkka
Taitoluisteluohjaaja



Nina Tuominen
Taitoluisteluvalmentaja
nina.tuominen@uplakers.fi



Silja Seppänen
Taitoluisteluohjaaja

Uplakers ry taitoluistelujaosto

Elotie 12
33470 Ylöjärvi
 

Kilpailukutsut

Yksinluistelu: 
kilpailut@uplakers.fi

Muodostelmaluistelu:
muodostelma@uplakers.fi