Yhteystiedot

Taitoluistelujaoston johtokunta kaudella 2019- 2020:
 

PuheenjohtajaJenni Lähteenmäkijenni.lahteenmaki@uplakers.fi
Sihteeri & tiedotusvastaavaPaula Kilpipaula.kilpi@uplakers.fi
Talous ja varapuheenjohtajaArto Pietiläinenarto.pietilainen@uplakers.fi
Johtokunnan jäsenTomi Häkkinentomi.hakkinen@uplakers.fi
Talkoovastaava, varusteetHeli Lapinkoskiheli.lapinkoski@uplakers.fi
VarustepörssivastaavaMaarit Muhonenmaarit.muhonen@uplakers.fi
TapahtumavastaavaMarika Tuulosmarika.tuulos@uplakers.fi
Johtokunnan jäsenJoni Saarinenjoni.saarinen@uplakers.fi
Valmennuksen edustajaJanette Hinkkajanette.hinkka@uplakers.fi

 

Yksinluistelun kilpailuvastaava: Minna Häkkinen, kilpailut@uplakers.fi

Muodostelmaluistelun vastuuhenkilö: Marjut Kuusijoensuu-Prusi, muodostelma@uplakers.fi

Toimisto:

Toimistosihteeri Minna Väänänen
toimisto@uplakers.fi
045 111 3599

Laskutus ja jäsenrekisteri
toimisto@uplakers.fi

Päätoimiset valmentajat:

Maija Seppänen
taitoluistelun valmennuspäällikkö ja taitoluisteluvalmentaja
p. 040-6632053
maija.seppanen@uplakers.fi







Tia Siromaa-Miettinen
Taitoluistelun vastuuvalmentaja 7/2020 lähtien
p. 040-6609203
tia.siromaa-miettinen@uplakers.fi





Tuntivalmentajat ja ohjaajat:

Janette Hinkka
muodostelmaluistelun vastuuvalmentaja
050-5978793
janette.hinkka@uplakers.fi
vastuuryhmät:Tinyt, Shinyt, Spicyt, Mistyt

Sanna-Mari Sormunen
taitoluisteluvalmentaja
sanna-mari.sormunen@uplakers.fi


Kaisa Kauhanen
muodostelmaluistelun valmentaja
0440-982507
kaisa.kauhanen@uplakers.fi
vastuuryhmät: Shinyt, Spicyt
Susanna Mattila
taitoluisteluohjaaja
susanna.mattila@uplakers.fi
vastuuryhmä: Harrasteryhmä
Minttu Ahonen
taitoluisteluohjaaja
044-063039
vastuuryhmä: Tinyt
Pauliina Hautala
pauliina.hautala@uplakers.fi
040-7483536
vastuuryhmä: luistelukouluvastaava
Ellen Kärkelä
taitoluisteluohjaaja
Erika Lehtinen
taitoluisteluohjaaja
Camilla Saarinen
taitoluisteluohjaaja
Saana Kaasalainen
taitoluisteluohjaaja
Eveliina Niemi
fysiikkavalmennus
Leena Leiniö-Rönkkö
taitoluisteluohjaaja

Uplakers ry taitoluistelujaosto

Elotie 12
33470 Ylöjärvi
 

Kilpailukutsut

Yksinluistelu: 
kilpailut@uplakers.fi

Muodostelmaluistelu:
muodostelma@uplakers.fi