Valmentajat

Päätoimiset valmentajat

Maija Seppänen Taitoluistelun valmennuspäällikkö ja taitoluisteluvalmentaja p. 040-663 2053 maija.seppanen@uplakers.fi
Tia Siromaa-Miettinen Taitoluistelun vastuuvalmentaja p. 040-660 9203 tia.siromaa-miettinen@uplakers.fi

Tuntivalmentajat ja ohjaajat:

Janette Hinkka Muodostelmaluistelun vastuuvalmentaja p. 050-597 8793 janette.hinkka@uplakers.fi
Maaret Siromaa Asiantuntijavalmentaja
Nina Tuominen Taitoluisteluvalmentaja nina.tuominen@uplakers.fi
Kaisa Kauhanen Muodostelmaluisteluvalmentaja p.0440-98 2507 kaisa.kauhanen@uplakers.fi
Marjukka Joutsenlahti Muodostelmaluisteluvalmentaja marjukka.joutsenlahti@uplakers.fi
Erika Lehtinen Taitoluisteluohjaaja
Eeva Kaipainen Taitoluisteluohjaaja
Silja Seppänen Taitoluisteluohjaaja
Sanna-Mari Sormunen Taitoluisteluvalmentaja
Jenna Ritvasalo Muodostelmaluisteluvalmentaja jenna.ritvasalo@uplakers.fi
Venla-Maria Kirveskari Taitoluisteluohjaaja
Viktoria Pogosova Taitoluisteluohjaaja

FYSIOHARJOITTELU: Fysiotoma

TANSSIN OPETUS: Saara Elina Kilpinen

VOIMISTELUN OPETUS: Salla Halonen

FYYSINEN TESTAUS: Varalan Urheiluopisto