Kilpailut

Kilpailukalenteri

Kilpailut, joihin UpTL:n luistelijat osallistuvat, tarkentuu kauden kuluessa.

Ajankohta

 Kilpailu/
sarjat
JärjestäjäKilpailun dokumentit ja tulokset
8.-10.9.2017YLSilver SkateKuTakts. kilpailun sivut

29.-30.9.2017

YL

HTL CUP

kaikki sarjat

HTL

kts. kilpailun sivut

14.-15.10.2017YL

Kutsukilpailut Seinäjoella

kaikki sarjat

SeiTLkts.kilpailun sivut
28.10.2017YL

Kutsukilpailu Riihimäellä

tähtisarjat (ei aluedebyt)

RTLkts.kilpailun sivut
3 - 5.11.2017YL

Promo Cup Salossa

kaikki sarjat

SalPakts.kilpailun sivut

5.11.2017

YL

Hämeen alueen syyskilpailu

Tintit, Minit ja Taitajat

UpTL

kts. kilpailun sivut

12.11.2017

YL

Hämeen alueen syyskilpailu

Silmut ja aluesarjat

HeiTa

kts.kilpailun sivut

19.11.2017ML

Riihimäen Jäätaitureiden kutsukilpailu

Tulokkaat, Kansalliset Noviisit

RJTkts.kilpailun sivut

24.-26.11.2017

YL

Santa Claus

kaikki sarjat

Varalatiimi

kts.kilpailun sivut
2. -3.12.2017ML, YLML Tulokkaat ja Noviisit, YL Noviisit 1. VKKooKookts.kilpailun sivut
5. - 7.1.2018YL

Crystal Cup, Mikkeli

kaikki sarjat

MLkts. kilpailun sivut
6.1,2018ML

LOPPI-ICE kutsukilpailu

Tulokkaat, Kansalliset noviisit

VG-62kts. kilpailun sivut
14.1.2018ML

ML Aluemestaruudet 2018

Tulokkaat, Kansalliset Noviisit

Tapparakts. kilpailun sivut
20.1.2018YL

Hämeen alueen kevätkilpailu Silmuille ja Aluesarjoille

A-Silmut, B-Silmut, Aluesilmut, Aluedebytantit, Aluejuniorit

Tapparakts. kilpailun sivut
27. - 28.1.2018YL

Inaria Tammitemmellys, Sastamala

Tintit, Minit, Taitajat, Silmu B, Aluesilmut, Aluedebytantit ja Aluenoviisit

VaPSkts. kilpailun sivut
3.2.2018YL

Kutsukilpailut ISU-sarjoille

A-Silmut, Noviisit, Aluejuniorit

HTLkts. kilpailun sivut
3.2.2018ML

Lakea Ice kutsukilpailu

Tulokkaat, Kansalliset Noviisit

SeiTLkts. kilpailun sivut
4.2.2018YL

Hämeen alueen kevätkilpailu

Tintit, Minit, Taitajat

HTLkts. kilpailun sivut
17.2.2018

ML,

YL

ML Tulokkaat ja Noviisit, YL Noviisit 2. VK.

HSKkts. kilpailun sivut
17.2.2018YL

Kutsukilpailu Koovee

Minit, B-Silmut, A-silmut

Kooveekts. kilpailun sivut
3. - 4.3.2018YL

ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailu, Heinola

Noviisit

Heitakts. kilpailun sivut
4.3.2018YL

Aluefinaali, Heinola

B-Silmut ja Aluesarjat

HeiTakts. kilpailun sivut
4.3.2018YLA-Silmujen Megafinaali, HeinolaHeiTakts. kilpailun sivut
16 - 18.3.2018YL

Easter Skate 2018, Riihimäki

Tintit, Minit, Taitajat, Taitajat Axel, Aluesilmut, Aluedebytantit, Aluejuniorit, Silmu B, Silmu A, Noviisit, Debytantit

RTLkts. kilpailun sivut