Kilpailut

Kilpailukalenteri kaudelle 2022-2023 

Kilparyhmissä/kilpailevissa joukkueissa luistelevat seuraavat tätä kalenteria säännöllisesti. Jos luistelija on jostakin syystä estynyt lähtemään kilpailuun, johon hänet on listattu kilpailijaksi, siitä ilmoitetaan heti sekä kilpailuvastaavalle että valmentajalle. Kilpailijat ja perheet tutustuvat kunkin kilpailun kotisivuilta järjestävän seuran laatimiin ohjeistuksiin kilpailusta.

KilpailuYL/MLSarjatJärjestäjäLuistelijatHuom!






Nummela Trophy

Aloituskilpailu (1)

16.-18.9.2022

YL

SM Noviisit

SM Juniorit


Vihdin Taitoluistelijat

Kilpailun sivut

SM Juniorit

Veera Laihia

SM Noviisit

Erin Beadle

Erin Levola

Joanna Lähteenmäki

Ilmoittautuminen päättynyt

Jackson Haines memorial Cup 2022

Aloituskilpailu (2)

30.9.-2.10.2022

YL

A-Silmut

Debytantit

Noviisit

SM Noviisit

SM Juniorit

Juniorit

Kokkolan Taitoluistelijat

Kilpailun sivut

A-Silmut

Seela Prusi

Debytantit

Tyyne Lamberg

Saana Riekkoniemi

Noviisit

Nelli Kettula

Sara Mattila

Siiri Pyymäki

Maisa Sulander

Iida Törmälä

SM Noviisit

Erin Beadle

Erin Levola

Joanna Lähteenmäki

SM Juniorit

Veera Laihia

Juniorit

Jenna Hakari

Maisa Häkkinen

Mia Mattila

Iida Miettinen

Saana Pennanen

Esteestä ilmoitettava 12.9. mennessä

Tähtisarjojen

kutsukilpailu

1.-(2).10.2022

YL

Minit

Taitajat, ei axel

B-silmut

Tähtisilmut

Tähtidebytantit

Tähtinoviisit


HTL

Kilpailun sivut

Huom! Luistelija toimittaa musiikin CD levyllä kilpailupaikalle!

Minit

Hatanpää Elsa

Hietamäki Viveka

Hyvärinen Pihla

Ikäheimonen Meri

Lehtinen Ella

Mattila Nea

Tuulos Milla

Taitajat, ei axel

Halme Elsi

Hyvärinen Emmi

Ruuhonen Sofia

Välimaa Helmi

B-Silmut

Hagman Hertta

Kilpi Sofi

Pietiläinen Ella

Pulkkinen Fanni

Pyymäki Riina

Tähtisilmut

Punkka Nelli

Sjöholm Amanda

Tähtidebytantit

Mette Hirsikangas

Ilmoittautuminen päättynyt

SM Juniorit 1. valintakilpailu

15.-16.10.2022

YLSM Juniorit

Oulun Luistelukerho

Kilpailun sivut

SM Juniorit

Veera Laihia


Syyskilpailu Riihimäellä

15.-16.10.2022

YL

Noviisit

Juniorit

A-Silmut

B-Silmut

Minit

Tähtisilmut

Tähtidebytantit

Tähtinoviisit

Tähtijuniorit

Riihimäen Taitoluistelijat

Kilpailun sivut

Huom! Noviisit ja Juniorit siirretty Mäntsälän kilpailusta tähän kilpailuun!

B-silmut ennakkotiedosta poiketen tähtiarvioinnilla lauantaina!

Noviisit

Nelli Kettula

Sara Mattila

Siiri Pyymäki

Maisa Sulander

Iida Törmälä

Juniorit

Jenna Hakari

Maisa Häkkinen

Mia Mattila

Iida Miettinen

Saana Pennanen

A-Silmut

Prusi Seela

B-Silmut

Hagman Hertta

Kilpi Sofi

Pietiläinen Ella

Pulkkinen Fanni

Pyymäki Riina

Minit

Hatanpää Elsa

Hietamäki Viveka

Hyvärinen Pihla

Ikäheimonen Meri

Lehtinen Ella

Mattila Nea

Tuulos Milla

Tähtisilmut

Punkka Nelli

Sjöholm Amanda

Esteestä ilmoitettava 24.9.2022 mennessä

Mäntsälä Cup

15.10.2022

YL

Noviisit

Juniorit

Huom! Noviisit ja Juniorit siirretty Riihimäen kilpailuun!




SM-Noviisien ja Debytanttien 1. lohkokilpailu

29.-30.10.2022

YL

SM Noviisit

Debytantit

UpTL

SM Noviisit

Erin Beadle

Erin Levola

Joanna Lähteenmäki

Debytantit

Tyyne Lamberg

Saana Riekkoniemi


Junioreiden ja Noviisien 1. lohkokilpailu

5.-6.11.2022

YL

Juniorit

Noviisit

Seinäjoen Taitoluistelijat

Kilpailun sivut

Noviisit

Nelli Kettula

Sara Mattila

Siiri Pyymäki

Maisa Sulander

Iida Törmälä

Juniorit

Jenna Hakari

Maisa Häkkinen

Mia Mattila

Iida Miettinen

Saana Pennanen


SM Juniorit 2. valintakilpailu

12.-13.11.2022

YLSM Juniorit

Koovee

Kilpailun sivut

Veera Laihia

Kutsukilpailu

17.11.2022

YL

Tintit

Minit

Taitajat

Tähtidebytantit

Tähtinoviisit

UpTL

Kilpailun sivut

Tintit 1

Aho Vilma

Auttila Daniela

Himanen Viivi

Liuhala Saima

Nazarko Susanna

Ojala Amanda

Pulkkinen Linnea

Tulisalmi Sofia

Tuulos Minea

Vierula Vilma

Tintit 2

Grabowska Blanka

Järvinen Iiris

Ovaska Sanni

Tainio Sara

Tuominen Iisa

Vartiainen Elli

Minit

Hatanpää Elsa

Hietamäki Viveka

Hyvärinen Pihla

Ikäheimonen Meri

Lehtinen Ella

Mattila Nea

Tuulos Milla

Taitajat

Halme Elsi

Hyvärinen Emmi

Ruuhonen Sofia

Välimaa Helmi

Nelli Punkka

Amanda Sjöholm

Tähtidebytantit

Hirsikangas Mette


Kansallisten sarjojen 1. kilpailu 

19.-20.11.2022

ML

SaiML

Kilpailun sivut

Spicy Lakers, 

Shiny Lakers


Senioreiden, Junioreiden ja Noviisien 4 seuran kilpailu

Tiistai 22.11.2022

YL

Juniorit (LO)

Noviisit

Koovee

Kilpailun sivut

Noviisit

Nelli Kettula

Sara Mattila

Siiri Pyymäki

Maisa Sulander

Iida Törmälä

Juniorit

Jenna Hakari

Maisa Häkkinen

Mia Mattila

Iida Miettinen

Saana Pennanen


SM-Noviisien ja Debytanttien 2. lohkokilpailu

26.-27.11.2022

YL

SM Noviisit

Debytantit

Porin Taitoluistelijat

Kilpailun sivut

SM Noviisit

Erin Beadle

Erin Levola

Joanna Lähteenmäki

Debytantit

Tyyne Lamberg

Saana Riekkoniemi


Santa Claus

2.-4.12.2022

YL

B-silmut

Minit

SM Noviisit

Taitajat axel

Taitajat ei axel

Tähtinoviisit

Tähtisilmut

Varala-Tiimi

Kilpailun sivut

B-silmut

Hertta Hagman

Sofi Kilpi

Ella Pietiläinen

Fanni Pulkkinen

Riina Pyymäki

Minit

Elsa Hatanpää

Viveka Hietamäki

Pihla Hyvärinen

Meri Ikäheimonen

Ella Lehtinen

Nea Mattila

Milla Tuulos

SM Noviisit

Erin Beadle

Erin Levola

Joanna Lähteenmäki

Taitajat,axel

Elsi Halme

Taitajat

Emmi Hyvärinen

Sofia Ruuhonen

Helmi Välimaa

Tähtinoviisit

Mette Hirsikangas

Tähtisilmut

Nelli Punkka

Amanda Sjöholm



Seurakilpailu ABC-Cup Isomäki

3.-4.12.2022


YL

A-silmut

Juniorit (LO)

Noviisit

SM Juniorit

PoriTA

Kilpailun sivut

A-Silmut

Seela Prusi

Juniorit

Jenna Hakari

Maisa Häkkinen

Iida Miettinen

Saana Pennanen

Noviisit

Nelli Kettula

Sara Mattila

Siiri Pyymäki

Maisa Sulander

Iida Törmälä

SM Juniorit

Veera Laihia


OP Lounaismaa Cup Seurakilpailu

9.-11.12.2022

YL

B-Silmut

A-Silmut

Debytantit

SM-Noviisit

SalPa

Kilpailun sivut

B-Silmut

Hertta Hagman

Sofi Kilpi

Ella Pietiläinen

Fanni Pulkkinen

Riina Pyymäki

A-Silmut

Seela Prusi

Debytantit

Tyyne Lamberg

Saana Riekkoniemi

SM-Noviisit

Erin Levola

Joanna Lähteenmäki


Uplakers Synchro

11.12.2022

ML

UpTL

Kilpailun sivut

Tiny Lakers, Shiny Lakers, Spicy Lakers

Junioreiden ja Noviisien 2. lohkokilpailu

14.-15.1.2023

YL

Noviisit

Juniorit

Koovee

Kilpailun sivut

Noviisit

Sara Mattila

Siiri Pyymäki

Maisa Sulander

Juniorit

Jenna Hakari

Maisa Häkkinen

Mia Mattila

Iida Miettinen

Saana Pennanen

(MH)

Kansallisten sarjojen 2. kilpailu (MUPI-sarjat)

15.1.2023

ML

EVT/TTK

Kilpailun sivut

Shiny Lakers

Tiny Lakers


Seinäjoki Synchro

21.1.2023

ML

SeiTL

Kilpailun sivut

Spicy Lakers

Shiny Lakers

Tiny Lakers


Pohjanmaa Trophy

21.-22.1.2023

YL

A-silmut

Debytantit

SM-noviisit (VO)

Juniorit (VO)

SM Juniorit (VO)

SeiTL

Kilpailun sivut

A-Silmut

Seela Prusi

Debytantit

Tyyne Lamberg

Saana Riekkoniemi

SM-Noviisit

Erin Beadle

Erin Levola

Joanna Lähteenmäki

Juniorit

Jenna Hakari

Maisa Häkkinen

Mia Mattila

Iida Miettinen

Saana Pennanen

SM Juniorit

Veera Laihia

(MH)

Talvipiruetit

4.2.2023

YL

Tintit

Minit

B-Silmut

Tähtisilmut

Tähtidebytantit

Tappara

Kilpailun sivut

Tintit

Vilma Aho

Saima Liuhala

Amanda Ojala

Vilma Vierula

Minit

Elsa Hatanpää

Pihla Hyvärinen

Meri Ikäheimonen

Lumi Korin

Ella Lehtinen

Nea Mattila

Milla Tuulos

B-Silmut

Hertta Hagman

Ella Pietiläinen

Fanni Pulkkinen

Riina Pyymäki

Tähtisilmut

Nelli Punkka

Amanda Sjöholm

Tähtidebytantit

Mette Hirsikangas

(MT)

Helmikisa 2023

4.-5.2.2023

YL

A-Silmut

Noviisit

Debytantit

Juniorit (VO)

SM-Noviisit (VO) 

SM-Juniorit (VO)

VTL

Kilpailun sivut

Noviiseissa ja Junioreissa karsittu luistelijoita!

A-Silmut

Sofi Kilpi

Seela Prusi

Noviisit

Maisa Sulander

Iida Törmänen

Debytantit

Tyyne Lamberg

Saana Riekkoniemi

Juniorit 

Jenna Hakari

Iida Miettinen

Saana Pennanen

SM-Noviisit 

Erin Levola

Joanna Lähteenmäki

SM-Juniorit

Veera Laihia

(MH)

Kansallisten sarjojen 2. kilpailu (ISU-sarjat)

5.2.2023

MLJuniorit

TRT

Kilpailun sivut

Spicy Lakers

SM Noviisit ja Debytantit 60+60

10.-12.2.2023

YL

SM Noviisit

Debytantit

HL

Kilpailun sivut

SM Noviisit

Erin Levola

Joanna Lähteenmäki

Debytantit

Tyyne Lamberg

Saana Riekkoniemi

(MH)

Tiksi IceClub

11.-12.2.2023

ML

TTK

Kilpailun sivut

Shiny Lakers

Tiny Lakers


Silta Cup 2023

17.-19.2.2023

YL

A-Silmut

Noviisit

Juniorit (LO)

HeiTA

Kilpailun sivut


A-Silmut

Sofi Kilpi

Seela Prusi

Noviisit

Nelli Kettula

Sara Mattila

Siiri Pyymäki

Maisa Sulander

Iida Törmänen

Juniorit

Jenna Hakari

Maisa Häkkinen

Mia Mattila

Iida Miettinen

Saana Pennanen

(MT)

Ystävänpäiväkutsukilpailu

18.2.2023

YL

Tintit

Minit

B-Silmut

LTL

Kilpailun sivut

Tintit

Vilma Aho

Saima Liuhala

Amanda Ojala

Vilma Vierula

Minit

Elsa Hatanpää

Pihla Hyvärinen

Meri Ikäheimonen

Lumi Korin

Ella Lehtinen

Nea Mattila

Milla Tuulos

B-Silmut

Hertta Hagman

Ella Pietiläinen

Fanni Pulkkinen

Riina Pyymäki

(MT)

ISU sarjojen Seurakilpailu

18.-19.2.2023

YL

Debytantit

SM Noviisit

SCT

Kilpailun sivut

Debytantit

Tyyne Lamberg

Saana Riekkoniemi

Sm Noviisit

Erin Beadle

(MH)

Tulokkaat 3. kilpailu + kansalliset jotka eivät 3. kilpailussa

4.3.2023

ML

Kaari

Kilpailun sivut

Spicy Lakers(?)

Tiny Lakers


Kansallisten sarjojen 3. kilpailu

11.-12.3.2023

ML
EsJt

Spicy Lakers(?)

Shiny Lakers


Friday Cup

17.3.2023

YL

Tintit

Taitajat ei axel

Tähtisilmut

B-Silmut

HTL

Tintit 1

Daniela Auttila

Blanka Grabowska

Viivi Himanen

Susanna Nazarko

Linnea Pulkkinen

Sofia Tulisalmi

Minea Tuulos

Tintit 2

Iiris Järvinen

Sanni Ovaska

Sara Tainio

Iisa Tuominen

Elli Vartiainen

Emilia Vuorinen

Taitajat ei axel

Emmi Hyvärinen

Sofia Ruuhonen

Helmi Välimaa

Tähtisilmut

Elsi Halme

Nelli Punkka

Amanda Sjöholm

B-Silmut

Hertta Hagman

Ella Lehtinen

Ella Pietiläinen

Fanni Pulkkinen

Riina Pyymäki