Kilpailut

 

Kilpailukalenteri kaudelle 2020-2021

Kilpailut, joihin UpTL:n luistelijat osallistuvat, tarkentuu kauden kuluessa.

Ajankohta

YL/

ML

Kilpailu

/sarjat

Järjes-

täjä

Kilpailun nettisivut ja musiikki

Kilpailuun ilmoitetaan

Esteestä

ilmoitettava

11.-13.9.YL

Kilpailu:

Honeysty Cup 2020

Sarjat:

Debytantit

SM-Noviisit

Koovee

Kilpailun sivut

Musiikki mp3- tiedostona osoitteeseen kilpailut@uplakers.fi  26.8. mennessä.

Debytantit

Emma Järvensivu

SM-Noviisit

Maisa Häkkinen

Veera Laihia

Joanna Lähteenmäki

Iida Miettinen

 

 
12.-13.9.YL

Kilpailu:

B - Aloituskilpailu Hämeen ja Uudenmaan alueen luistelijoille

Sarjat:

A-Silmut

Noviisit

Juniorit (LO+VO)

RTL

Kilpailun sivut

Musiikki mp3- tiedostona osoitteeseen kilpailut@uplakers.fi  21.8. mennessä.

A-Silmut

Erin Beadle

Saana Riekkoniemi

Noviisit

Iida Törmälä

Juniorit

Jenna Hakari

Laura Nyberg

Emeliina Virtanen

 
26.9.YL

Kilpailu:

B-sarjojen Aloituskilpailu

Sarjat:

A-Silmut 

Noviisit 

Juniorit (LO)

HTL

Kilpailun sivut

Luistelija toimittaa musiikin CD- levyllä kilpailupaikalle.

A-Silmut

Erin Beadle

Saana Riekkoniemi

Maisa Sulander

Noviisit

Iida Törmälä

Juniorit

Jenna Hakari

Laura Nyberg

Silja Seppänen

Emeliina Virtanen

Aluejuniorit

Laura Hautanen

 
27.9YL

Kilpailu:

Kutsukilpailu, HTL

Sarjat:

Minit

Taitajat

B-Silmut

 

HTL

Kilpailun sivut

Luistelija toimittaa musiikin CD- levyllä kilpailupaikalle.

Minit

Sofi Kilpi

Ella Pietiläinen

Seela Prusi

Riina Pyymäki

Taitajat, ei Axel

Mette Hirsikangas

Liinu Laurikka

Sara Mattila

Nelli Punkka

Taitajat, Axel

Sini Luomaharju

B-Silmut

Fanni Aalto

Linnea Kilpi

Sara Kilpi

Erin Levola

 
3.-4.10.YL

Kilpailu:

B-aloituskilpailu

KeLS

Kilpailun sivut

Kilpailuvastaava toimittaa musiikit mp3- tiedostona

 

Debytantit

Emma Järvensivu

SM-Noviisit

Maisa Häkkinen

Veera Laihia

Joanna Lähteenmäki

Iida Miettinen

 

 
17.-18.10.YL

Kilpailu:

SM-Noviisit ja Debytantit 1. lohkokipailu

Sarjat:

SM-Noviisit

Debytantit

TRT

Kilpailun sivut

 

Minna toimittaa musiikit kisajärjestäjälle mp3-tiedostona. 

Luistelijat varamusiikkina CD mukaan!

Debytantit

Emma Järvensivu

SM-Noviisit

Maisa Häkkinen

Veera Laihia

Joanna Lähteenmäki

Iida Miettinen

 
31.10.-1.11.YL

Kilpailu:

Hämeen alueen syyskilpailu

Sarjat:

Tintit

Minit

Taitajat, Axel

Taitajat, ei Axel

Aluesilmut

Aluedebytantit

Aluenoviisit

B-Silmut

A-Silmut

Aluejuniorit

UpTL

 

Kilpailun sivut

HUOM!

Tinttien musiikki tulee valmentajalta.

Muiden sarjojen luistelijoiden tulee toimittaa oma musiikkinsa mp3- tiedostona osoitteeseen kilpailut@uplakers.fi

11.10. mennessä

Nimetkää musiikkitiedosto: SARJA_LUISTELIJA_SEURA

 

 

Tintit

Viveka Hietamäki

Meri Ikäheimonen

Ella Lehtinen

Nea Mattila

Oona Ojamäki

Emilia Salonen

Amanda Sjöholm

Milla Tuulos

Helmi Välimaa

Minit

Sofi Kilpi

Ella Pietiläinen

Seela Prusi

Riina Pyymäki

Taitajat, ei Axel

Mette Hirsikangas

Liinu Laurikka

Sara Mattila

Nelli Punkka

Taitajat Axel:

Sini Luomaharju

Aluesilmut

Nelli Kettula

Aluedebytantit

Ronja Kulmala

Anni Miettinen

Aluenoviisit

Fanni Auri

Emmi Kurikka

Aluejuniorit

Laura Hautanen

B-silmut

Fanni Aalto

Linnea Kilpi

Erin Levola

Siiri Pyymäki

A-silmut

Erin Beadle

Sara Kilpi

Saana Riekkoniemi

Maisa Sulander

 

Esteestä ilmoitettava 11.10.mennessä
7.-8.11.YL

Kilpailu:

Noviisit, Juniorit ja Seniorit 1. lohkokilpailu

Sarjat:

Noviisit

Juniorit

 

SeiTL

Kilpailun sivut

Minna toimittaa musiikit mp3- tiedostona kilpailun järjestäjälle. Luistelja ottaa varamusiikin CD- levyllä mukaan.

Noviisit:

Iida Törmälä

Juniorit:

Jenna Hakari

Laura Nyberg

Silja Seppänen

Lumi Stenroth

Emeliina Virtanen

 
7.11.ML

Kilpailu:

Uplakers Synchro muodostelmaluistelun kutsukilpailut

Sarjat:

Tiny Lakers

Shiny Lakers

Spicy Lakers

UpTLKilpailun sivut  
14.11.ML

Kilpailu:

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu

Sarjat:

Shiny Lakers

Spicy Lakers

RJTKilpailun sivut  

21.11.

Huom! päivämäärä korjattu!

YL

Kilpailu:

Kutsukilpailu

Sarjat:

B-Silmut

Aluesilmut

Aluenoviisit

Aluedebytantit

Aluejuniorit

Taitajat

Minit

 

HeiTA

Kilpailun sivut

Musiikit mp3 tiedostona, Minna toimittaa musiikit keskitetysti. Luistelija ottaa varamusiikin CD levyllä mukaan.

 

Minit

Sofi Kilpi

Ella Pietiläinen

Seela Prusi

Riina Pyymäki

Taitajat, Axel

Sini Luomaharju

Taitajat, ei Axel

Mette Hirsikangas

Liinu Laurikka

Sara Mattila 

Nelli Punkka

Aluejuniorit

Laura Hautanen

Aluedebytantit

Ronja Kulmala

Anni Miettinen

Aluesilmut

Nelli Kettula

Aluenoviisit

Fanni Auri

Emmi Kurikka

B-Silmut

Fanni Aalto

Erin Levola

Siiri Pyymäki

Esteestä ilmoitettava 28.10. mennessä omalle valmentajalle sekä kilpailut@uplakers.fi
21.11.ML

Kilpailu:

Muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 1. valintakilpailu

Sarjat:

Tiny Lakers

Shiny Lakers

Spicy Lakers

JyTLSKilpailun sivut  
28.-29.11.YL

Kilpailu:

SM-Noviisit ja Debytantit 2. lohkokilpailu

Sarjat:

SM-Noviisit

Debytantit

TapTL

Kilpailun sivut

Minna toimittaa musiikit kilpailun järjestäjälle. Luistelija ottaa varalevyn (CD) mukaan.

 

Debytantit

Emma Järvensivu

SM-Noviisit

Maisa Häkkinen

Veera Laihia

Joanna Lähteenmäki

Iida Miettinen

Saana Pennanen

 
4.-6.12.YL

Kilpailu:

Santa Claus

Sarjat:

Noviisit

Juniorit

Aluesilmut

Aluedebytantit

Aluenoviisit

Aluejuniorit

Taitajat

Taitajat, Axel

Varala-tiimi

Kilpailun sivut

Minna toimittaa musiikit kisajärjestäjälle mp3 tiedostona. Jos olette lähettäneet musiikin Minnalle jo aikaisempia kisoja varten, musiikkia ei tarvitse lähettää uudelleen. 

 

Noviisit

Iida Törmälä

Juniorit

Jenna Hakari

Laura Nyberg

Silja Seppänen

Lumi Stenroth

Emeliina Virtanen

Aluesilmut

Nelli Kettula

Aluedebytantit

Ronja Kulmala

Anni Miettinen

Aluenoviisit

Fanni Auri

Emmi Kurikka

Aluejuniorit

Laura Hautanen

Taitajat

Mette Hirsikangas

Liinu Laurikka

Sara Mattila

Nelli Punkka

Taitajat, Axel

Sini Luomaharju

Noviisit 22.10. mennessä

Muut sarjat 31.10.mennessä

12.-13.12.YL

Kilpailu:

Wasa Cup 2020

Sarjat:

Noviisit

Juniorit

Aluejuniorit

A-Silmut

B-Silmut

Aluesilmut

Aluedebytantit

Aluenoviisit

VLK

Kilpailun sivut

Minna toimittaa musiikit mp3-tiedostona kilpailujärjestäjälle. Luistelija ottaa varamusiikin CD- levyllä mukaan.

Noviisit

Iida Törmälä

Juniorit

Jenna Hakari

Laura Nyberg

Silja Seppänen

Lumi Stenroth

Emeliina Virtanen

Aluejuniorit

Laura Hautanen

A-Silmut

Erin Beadle

Sara Kilpi

Saana Riekkoniemi

Maisa Sulander

B-Silmut

Linnea Kilpi

Erin Levola

Siiri Pyymäki

Aluesilmut

Nelli Kettula

Aluedebytantit

Ronja Kulmala

Anni Miettinen

Aluenoviisit

Fanni Auri

Emmi Kurikka

Esteestä ilmoitettava 25.11. mennessä
9.-10.1.2021YL

Kilpailu:

Noviisit, Juniorit ja Seniorit 2. lohkokilpailu

Sarjat:

Noviisit

Juniorit

Koovee   
24.1.YL

Kilpailu:

Debytanttien valintakilpailu

(60 parasta piste rankingin mukaan)

Sarjat:

RauTL   
13.-14.2.YL

Kilpailu:

SM-Noviisien valintakilpailu

(60 parasta pisterankingin mukaan)

Sarjat:

SM-Noviisit

PoriTA